Gazeteler


Rent a Car Kasko Sigortası

Rent a Car Kasko Sigortası

1- Rent A Car Kaskosunu Kimler Yaptırabilir ? Rent A Car Kaskosu Yaptırabilmek İçin En Az Kaç Araçla Başvuru Yapmak Gerekmektedir ?

Rent A Car Kaskosu Gerçek ve Tüzel kişiler adına düzenlenebilir. Gerçek kişiler adına düzenlenen poliçelerde T.C Kimlik numarası ve araç ruhsat bilgileri Tüzel kişiler adına düzenlenecek poliçelerde Vergi Kimlik numarası ve ruhsat bilgileri yeterli olacaktır.

2- Rent A Car Kaskoda Muafiyet Nedir? Rent A Car Kasko Muafiyetsiz Düzenlenebilinir mi?

Muafiyetsiz kasko düzenlenemez. Rent A Car Kaskoda muafiyet kasko hasarlarında olay başına sigortalıya düşen ödeme miktarı anlamına gelmektedir. Muafiyet oranı araç bedelinin 1000tl 'i, 5000tl 'i olabilir.

3- Rent A Car aracına Hususi Kasko Yaptırmanın Sakıncaları Nedir ?

Sigorta primleri Risklere göre belirlenir ve müşteri beyanıyla Poliçe yapılmaktadır. Hususi araç ile Rent A Car araç arasında var olan Risk farkı sigorta primlerinin hesabında kullanılan Risk çarpanlarınıda değiştirmektedir. Rent A Car araca Hususi araç kaskosu yaptırılması ve aracın kasko hasarlarına uğraması halinde, bu durumun anlaşılmasıyla sigortacının hasar ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar. Bu durumun sebebi ise Sigortalının, Sigortacıya eksik ya da hatalı bildirim yapması ve bilerek veya bilmeden haksız kazanç elde etmesidir.

Hususi Kasko Sigortalı araçların uğrayacağı büyük hasarlarda veya tam hasarlarda aracın ruhsat sahibi Gerçek kişiler ise kişinin kendisi veya birinci derece akrabaları, ruhsat sahibi şirket ise Şirket Sahibi ve Çalışanları kazaya karışan aracın sürücüsü değil ise hasar dosyası incelemeye gitmektedir. İnceleme sonucu aracın kiralık araç olarak kullanıldığı ispat edilirse sigortacının hasar ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar. Rent A Car Kasko ibareli Poliçelerde ise bu durumla karşı karşıya kalınmamaktadır.

4- Rent A Car Kaskoda Maddi ve Manevi Tazminat Talepleri Ödenir Mi ?

Rent A Car Kasko ile 3. kişilere verilen zaralarda Maddi ve/veya Manevi Tazminat taleplerini

 ( teminatlar isteğe bağlı) teminat altına almaktadır.

5- Rent A Car Kaskoda Çekici ve Yol Yardım Hizmeti Var mıdır ?

Rent A Car Kasko Poliçesi sahipleri çekme ve çekilme işlemlerinden muafiyetsiz olarak yararlanabilmektedir Ayrıca, aracın kazası veya arızalanması durumunda Yol Yardım Hizmetinden ücretsiz olarak yararlanılabilinir.

6- Hasar veya Kaza Durumunda İkame Araç Hizmeti Var mıdır ?

Rent A Car Kasko Poliçelerinde ikame araç teminatı bulunmamaktadır.

EK TEMİNAT İLE EKLENEBİLİR.

7- Rent A Car Aracın Kiralayan Tarafından Çalınması Teminata Dahil midir ?

Kiralık aracın kiralayan tarafından çalınması teminata dahildir değildir . Bu durum resmi kayıtlara hırsızlık olarak değilde emniyeti suistimal olarak geçmektedir

Kiralık aracın kiralayandan çalınması durumunda (anahtar teslimi olmaksızın) olay hırsızlık boyutunda olup teminat dahilindedir ve hasar süreci başlatılır.

8- Rent A Car Aracı Kullanan Kişinin Alkollü veya Uyuşturucu Madde Kullandığı Tespit Edilen Kazalarda Hasar Ödemesi Yapılır mı?

Bu durumda hasar ödemesi yapılmaz.

9- Kaza Durumunda Aracın Çalışmaması Nedeniyle Uğrayacağım Zararlar Karşılanır mı?

Kullanım Gelir Kaybı Teminatının alınmasıyla kazaya uğrayan aracın çalışmadığı günler teminat dahilinde değildir.

10- Hasar durumlarında uygulanacak muafiyet her bir hasar için geçerlidir. (Cam kırılması – anahtar kaybı dahil DEĞİLDİR)

 

Teklif Almak İçin

  • Ruhsat fotokopinizin üzerine, araç değeri (varsa araç aksesuarları ve değeriyle birlikte), iletişim adresi ( teklif için İl ve İlçe yeterlidir ), TC Kimlik yada Vergi No ve size ulaşabileceğimiz mail adresi İstinye.sigorta@gmail.com yada faks yada telefon numarasıyla 0 216 504 01 73 nolu faksımıza yollayabilir.
  • Ruhsat bilgilerini, araç değerini (varsa araç aksesuarları ve değeriyle birlikte), iletişim adresi ( teklif için İl ve İlçe yeterlidir ), TC Kimlik yada Vergi No ile birlikte i adresi İstinye.sigorta@gmail.com  mail adresimize gönderebilir.
  • Cep telefonlarımız: 0532 646 44 47
  • Web Sitemizden teklif formunu doldurabilirsiniz.