Gazeteler


Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası ile size ve sevdiklerinize güvenli bir gelecek!

Aracınızla giderken, yolda yürürken, bir merdivende ya da asansörde başınıza gelebilecek kazalara karşı hazırlıklı mısınız? Peki kendinizi daha güvende hissetmek istemez misiniz?

Ferdi Kaza Sigortası ile bir kaza sonucunda yaşayabileceğiniz pek çok olumsuzluğa karşı geniş kapsamlı teminatlara sahip olabilir, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için güvenli bir gelecek hazırlayabilirsiniz.

Benim başıma gelmez demeyin, Ferdi Kaza Sigortası ile ’in güvencesi hep yanınızda olsun!

Hangi riskler güvencemiz altında?

  • Kaza sonucu vefat teminatı

Kaza sonucu sigortalının vefatı halinde, poliçede belirtilen limit dahilinde yasal mirasçılarına veya poliçede belirtilmiş olan kişilere tazminat ödenmektedir

  • Kaza sonucu tam ve kısmi maluliyet teminatı

Uğranılan bir kaza sonucu sürekli sakat kalınması halinde, poliçede belirtilen limit dahilinde ve maluliyet oranlarına göre ödeme yapılmaktadır.

Dilerseniz poliçenize Gündelik İş Görmezlik ve Kaza Sonucu Tedavi Masrafları teminatlarını da ilave ettirerek kazalara karşı güvencenizin kapsamını genişletebilirsiniz.

  • Kaza sonucu tedavi masrafları teminatı

Uğranılan bir kaza sonucu yaralanılması halinde, yapılacak tüm tedavi ve diğer tıbbi giderler, poliçede belirtilen limit dahilinde, poliçe kapsamına dahildir.

  • Gündelik iş görmezlik teminatı

Uğranılan bir kaza sonucu geçici olarak çalışamayacak durumda olunması halinde, çalışılamayan her gün için, poliçede belirtilen limit dahilinde, tazminat ödenmektedir.

16 - 65 yaşları arasındaki kişilerin faydalanabildiği Ferdi Kaza Sigortası'nın standart süresi bir yıldır. Eğer bu sigortadan daha kısa süreler için yararlanmak isterseniz sizin belirleyeceğiniz bir sürede hizmet alabilirsiniz.

Eğitim Güvence Sigortası

Eğitim Güvence Sigortası ile çocuğunuzun eğitimi yarım kalmasın!

Çocuklarımız en değerli varlıklarımız; onların iyi bir eğitim alabilmesi için hiçbir gayret ve özveriden kaçınmıyoruz.

Peki, beklenmedik durumlarda çocuğunuzun eğitim masraflarının nasıl karşılanacağını planladınız mı?

Eğitim Güvence Sigortası ile velinin kaza sonucu yaşam kaybı veya tam ve daimi sakatlık durumunda çocuğun okula devam etmesini sağlıyoruz.

Üstelik çocuğunuzun yaşını, öngörülen eğitim süresini ve yıllık eğitim giderlerini dikkate alarak, tüm eğitim masraflarını teminat altına alabilirsiniz.

 

Sadece 1 defa ödeme yaparak çocuğunuzun geleceğini 1 yıldan 20 yıla istediğiniz vadelerde güvence altına alabilirsiniz.

Örnek

Öğrencimiz yeni okula başlayacak ve yıllık eğitim giderleri de 10.000 TL olsun. Siz yıllık teminatı 10.000 TL olan 15 yıl geçerli olacak bir poliçe satın aldıysanız; riskin ilk yıl gerçekleşmesi durumunda, sadece 1 defa ödediğiniz 834 TL’ye karşın toplamda 317.724 TL’lik* ödeme kalan yıllara bölünerek yapılacaktır.

Öğrencimizin eğitimini tamamlanmasına 5 yıl kaldığını ve yıllık 20.000 TL’lik teminat içeren bir poliçe sahibi olduğunuzu varsayalım. Riskin üçüncü yıl gerçekleşmesi durumunda poliçe için ödediğiniz 534 TL’ye karşın toplamda 55.902 TL’lik* ödeme kalan yıllara bölünerek yapılacaktır.

*Yıllık enflasyonun %10 olduğu varsayılmıştır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kimler yararlanabilir?

18 ile 65 yaş arasındaysınız, Eğitim Güvence Sigortası’ndan faydalanabilirsiniz.

Poliçenin süresi ne kadar?

Öğrencinin öğrenim süresine göre 1 yıldan 20 yıla istediğiniz vadelerde belirleyebilirsiniz.

Prim ve limit neye göre belirleniyor?

Çocuğunuzun eğitimini tamamlaması için kalan yıla göre yıllık ödenmesini istediğiniz limit doğrultusunda belirleyebilirsiniz.

Eğitim Güvence Sigortasında her yıl prim ödenecek midir?

Poliçe başlangıcında sadece bir kez ödenecek olup, takip eden yıllar için herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

Poliçeyi kaç taksitle ödeyebilirim?

Poliçe için prim peşin ya da kredi kartıyla 9 taksitle ödenebilmektedir.

Riskin gerçekleşmesi durumunda ne kadar ödeme yapılır?

Riskin gerçekleştiği tarihten itibaren çocuğun geriye kalan öğrenim süresi ve seçilmiş olan teminat süresi göz önüne alınarak her yıl, seçilen limitler çerçevesinde ödeme yapılır.

Herhangi bir kaza durumunda ödeme kime yapılacak?

Ödeme lehdar olarak gösterilen öğrenciye, eğer öğrenci reşit değil ise, kanuni velayet sahibine, onun bulunmaması halinde vesayet sahibine yapılır.